ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός - Μίλωνας 3-0: Με το ένα πόδι στον τελικό το τριφύλλι

Ο Φράγκος πανηγυρίζει στο ματς Παναθηναϊκός - Μίλωνας για το League Cup
Ο Φράγκος πανηγυρίζει στο ματς Παναθηναϊκός - Μίλωνας για το League Cup EUROKINISSI

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-0 σετ του Μίλωνα στον πρώτο ημιτελικό των δύο ομάδων για το League Cup "Nίκος Σαμαράς" και με την καθαρή νίκη που πήρε βρίσκεται με το ένα πόδι στον τελικό της διοργάνωσης.

Μετά την κατάκτηση του Super Cup ο Παναθηναϊκός βρίσκεται με το ένα πόδι και στον τελικό του League Cup "Νίκος Σαμαράς" καθώς επικράτησε του Μίλωνα με 3-0 σετ στο Μαρούσι και με δύο σετ στη ρεβάνς του Σαββάτου στη Νέα Σμύρνη θα τσεκάρει το εισιτήριο για τον τελικό.

Με αλάνθαστη υποδοχή και τους Κοβάρ, Γιάκομπσεν σε μεγάλα κέφια ο Παναθηναϊκός οδήγησε σε αδιέξοδα τον Μίλωνα και επικράτησε δίκαια. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης δεν βρήκε περιθώρια διαφυγής ακόμα και όταν το πάλεψε στο 3ο σετ για να πάρει το σετ που θα την κρατούσε στο ματς. Ο Μίλωνας δε βρήκε ρωγμές στην πράσινη υποδοχή, ταλαιπωρήθηκε από το αντίπαλο μπλοκ και η ανάπτυξη του δεν είχε τις εκπλήξεις που θα έκανε ζημιές.

Διαιτητές: Βουδούρης, Χρηστίδης, Επόπτες: Καπότης, Αρβανίτης, Γραμματεία: Ψάρρα, Παρατηρητής: Καπάνταης.