X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

Volley League γυναικών: Ο ΠΑΟΚ 3-0 την ΑΕΚ, νίκη του Μαρκόπουλου επί του Παναθηναϊκού

Οι παίκτριες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν πόντο απέναντι στην ΑΕΚ EUROKINISSI SPORTS

Το πρωτάθλημα της Volley League γυναικών έκανε την επανεκκίνησή του με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί 3-0 της ΑΕΚ και το Μαρκόπουλο να παίρνει σημαντική νίκη επί του Παναθηναϊκού με 3-1.

Το Μαρκόπουλο πήρε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα στην επανέναρξη της Volley League γυναικών, αφού επικράτησε 2-1 σετ του Παναθηναϊκού. Η ομάδα του Πασκουαλίνο έφτασε τους 10 βαθμούς με 4 αγώνες, ενώ οι πράσινοι έμειναν στους 7.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα δύο πρώτα σετ με 25-20, 25-12 για να μειώσουν οι πράσινες με 24-26. Εν τέλει στο τέταρτο σετ το Μαρκόπουλο επιβλήθηκε με 25-22.

Τα σετ: 25-20, 25-12, 24-26, 25-22

Εύκολη νίκη πήρε και ο Άρης απέναντι στη Λαμία επικρατώντας εκτός έδρας με σετ 3-0. Οι κίτρινες έφτασαν στην 5η θέση με τέσσερις πόντους, ενώ στους μηδέν παρέμεινε η ομάδα της Φθιώτιδας.

Τα σετ: 16-25, 19-25, 15-25

Ο ΑΟ Θύρας δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα απέναντι στις Αμαζόνες, επιβλήθηκε με 3-0 και έτσι παρέμεινε στην κορυφή με 8 πόντους. Από την άλλη, στης 3η θέση με έναν πόντο λιγότερο είναι οι Αμαζόνες.

7. Λαμία 0

Με το δεξί μπήκε o ΠΑΟΚ στην επανέναρξη της Volley League επικρατώντας με 3-0 της ΑΕΚ. Ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος στα δύο πρώτα σετ, τα οποία πήραν με μεγάλη ευκολία με 25-18, 25-17. Η Ένωση άσκησε περισσότερη πίεση στο τρίτο σετ, αλλά η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε εκ νέου να νικήσει με 27-25.

Τα σετ: 25-18, 25-17, 27-25

Θετική επανεκκίνηση στον δεύτερο όμιλο έκανε και η Θέτιδα Βούλας που επικράτησε με σετ 3-0. Η Θέτιδα ήταν κυρίαρχη με την Δραγουμάνου να μετράει 14 πόντους.

Τα σετ: 25-18, 25-14, 25-14